نقاشی اتاق نوزاد

انتخاب رنگ اتاق نوزاد با قوانین ثابت شده روانشناسی

اثرات رنگ های مختلف بر روی ذهن و بدن

انتخاب رنگ اتاق نوزاد

روزها به سرعت به سوی رخداد شیرین تولد نوزاد نزدیک می شود. والدین برای آماده سازی اتاق کودک خود با عجله دنبال نقاشی ساختمان با قیمت مناسب برای طراحی اتاق کودک هستند. انتخاب رنگ اولین گام در این مسیر است. پیش روی والدین انتخاب های زیادی وجود دارد. جهت نقاشی ساختمان با قیمت ارزان با ما در تماس باشید.

نقاشی ساختمان-رنگ آمیزی اتاق کودک :

عمل آماده کردن اتاق نوزاد لذت خاصی را به همراه دارد . این شور و حال مخصوصا برای خانواده هایی که تولد اولین نوزادشان  می باشد بیشتر است .

از آنجا که در انتخاب دکوراسیون اتاق کودک رعایت اصول ایمنی از اهمیت برخوردار است و ایمن بودن اتاق نوزاد اطمینان خاطر والدین  و هم امنیت برای کودک را به دنبال دارد

باید در نقاشی ساختمان ، نقاش برای رنگ آمیزی اتاق کودک از رنگ هایی استفاده کند که در ساختار آن سرب به کار نرفته باشد .

یکی از نکته هایی که هم والدین هم نقاش ساختمان باید به آن توجه ویژه بکند این می باشد که نوزاد همیشه نوزاد نیست ، رشد و تغییر ناگهانی نوزادان با تغییر نیازهایشان همراه است .

باید از رنگ هایی استفاده کرد که برای چند سال زندگی کودک مناسب است و کودک از اتاقش دلزده نشود .

از این رو والدین در هنگام برنامه ریزی برای اتاق کودک باید به رنگ آمیزی  اتاق کودک اهمیت بدهند .

توصیه ی ما به والدین این می باشد که این کار را به دست نقاش ساختمان بسپارند لازم به ذکراست که اگر کودک بزرگتر است و می تواند  در انتخاب رنگ برای اتاقش اعمال سلیقه بکند ، نباید در چنین مواردی کودک را از انتخاب بازداریم و محدودش کنیم .

نقاش ساختمانی براساس تجربه و کاردانی که در نقاشی ساختمان دارد خوب می داند که از چه رنگهایی برای اتاق استفاده کند که هم با سقف ، دیوار ها ، کف اتاق و دکوراسیون اتاق کودک همخوانی داشته باشد .

رنگی که برای دکوراسیون اتاق کودک در نظر می گیریم باید با مقطع سنی کودک مناسب باشد .رنگ اتاق کودک در روحیه و روان وی تاثیر بسزایی دارد.

اگر نگران افسردگی کودکتان هستید سعی کنید از روانشناسی رنگ ها بهره بگیرید و از ملایم ترین و لطیف ترین رنگ های سازگار با روحیات کودکتان استفاده کنید .

رنگ‌ها در انگیزش، خاموش کردن یا کنترل احساسات موثرند بعضی از رنگ ها پر جنب و جوش هستند.

ولی رنگ‌ها دیگر موجب آرامش می‌شوند. نقاشی اتاق با رنگ های محرک مانند قرمز برای اتاق کودکان بیش فعال، پرخاشگر یا کودکانی که دچار اختلال در خواب هستند، توصیه نمی شود.

به خاطر داشته باشیم هر رنگی که به محیط بزنیم احساس و حال متفاوتی به شخص داخل آن الهام می کند و روی خلق و خوی کودک تأثیر می‌گذارد. بعضی از رنگ ها باعث ایجاد حس خلاقیت می شود.

با کمی مطالعه در مورد روانشناسی رنگ ها متوجه خواهید شد که انتخاب رنگ مناسب ظرافت های خاص خودش را دارد و نیاز به مطالعه دقیق دارد.

نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی اتاق کودک

در طول سال های اول زندگی رنگ های ملایم برای  اتاق کودک  بهترین انتخاب است  چرا که نوزادان  به نور و سایه توجه نشان می دهند تا تفاوت رنگ ها.

باید از ترکیب رنگ هایی استفاده کرد که در شب بدون روشن کردن چراغ وجود نور در اتاق احساس شود ، چون نوزاد در شب نیاز به تغذیه دارد باید اتاق از نور کافی برخوردار باشد.

رنگ هایی همچون : رنگ زرد ، لیمویی ، زرد کم رنگ ،صورتی آبی یا سبز روشن . ولی هرچه کودکان بزرگتر می شوند به رنگ اتاق  توجه می کنند.

در نقاشی ساختمان علاوه برا این که انتخاب رنگ مناسب و شاد برای اتاق کودک مهم است ولی باید به این نکته هم توجه کرد که دکوراسیون اتاق کودک چگونه می باشد.

  ودر عین بشاش بودن رنگ انتخابی زیاد شلوغ نباشد تا بی قراری و سلب آرامش را برای کودکمان به ارمغان نیاورد.

درضمن بعضی از کودکان از محیط های تاریک ترس دارند باید در رنگ آمیزی اتاق کودک نقاش ساختمانی باید از رنگ هایی استفاده کند که محیط اتاق برای کودک ارامش بخش و خشونت و دلتنگی را ایجاد نکند .

رنگ قرمز هیجان  و حرارت را برمی انگیزد ، خشم و عصبانیت را تحریک می کند بنابرین در نقاشی اتاق کودک نباید از رنگ قرمز استفاده زیاد شود .

ولی اگر کودک شما تمایل دارد اتاقش رنگ قرمز  داشته باشد، نقاش ساختمانی می تواند از ترکیب رنگ قرمز با رنگ های دیگر حالت خشونتی رنگ قرمز را بکاهد .

رنگ ها تاثیرات متفاوتی بر بدن و ذهن انسان دارند برای همین انتخاب رنگ مناسب در نقاشی ساختمان و اتاق کودک از اهمیت خاصی برخوردار است .کودک به رنگ امیزی  و نقاشی علاقه دارد.

این باعث می شود رنگ های به کار رفته دراتاقش (سقف ، دیوار وغیره ) توجه بکند، در نقاشی ساختمان باید به این امر دقت کرد که والدین برای آسایش و آرامش کودکش اتاق را به دست نقاش ساختمانی می سپارند.

نقاش ساختمان هم باید وجدان کاری داشته باشد تا هم رضایت والدین وهم رضایت کودک را از رنگ آمیزی اتاقش به دست بیاورد .

رنگ های به کار رفته در سقف و دیوار اتاق کودک نشان دهنده ی میزان موفقیت نقاش ساختمانی است .

تاثیر رنگ‌های متضاد

رنگ‌های متضاد سیگنال‌ها قوی‌ به مغز کودک ارسال می‌کنند و رشد مغز و بینایی کودک را تسریع می کنند. پس در انتخاب رنگ از این قانون ثابت شده علمی رنگ ها بهره ببرید.

 همین اصل روانشناسی انتخاب های گسترده تری در نقاشی اتاق کودک به ما می دهد.

رنگ های گرم برای اتاق کودک از طیف تند تا ملایم

رنگ ها بر اساس حسی که در افراد ایجاد می کنند به دو گروه سرد و گرم تقسیم بندی میشوند. به رنگ هایی از قبیل زرد، زرد-نارنجی، قرمز-نارنجی و قرمز که باعث تحریک هیجانات میشوند رنگ های گرم گفته میشوند.

رنگ قرمز

قرمز به‌عنوان یک رنگ بسیار تحریک پذیر شناخته می‌شود که به کار بردن آن در میان رنگ‌های انتخابی اتاق خواب کودک عملکرد قلب و تنفس را بهبود می‌بخشد

رنگ صورتی

صورتی جز پرطرفدارترین و دوست داشتنی‌ترین رنگ‌های انتخابی برای دیزاین اتاق دختر خانم هاست که به‌عنوان یک رنگ بسیار احساساتی و آرامش خاصی شناخته می‌شود.

رنگ نارنجی

نارنجی جز یکی از پرطرفدارترین رنگ های گرم می باشد که که از ترکیب زرد و قرمز به دست آمده که در برقراری ارتباطات و اجتماعی شدن تأثیر مفیدی به همراه دارد.

نارنجی برای افزایش تمرکز ذهن تاثیرگذار بوده و باعث تقویت حافظه کودکان میشود.

معمولاً کودکانی که در اتاق‌های دارای طرح‌های رنگ نارنجی بازی می‌کنند تمایل بیشتری به همکاری نشان می‌دهند و اعتماد به نفس بیشتری دارند. 

رنگ زرد

رنگ زرد بر فعال شدن نیمکره چپ مغز اثرمی کند، زرد رنگی انرژی بخش، شاد و سرزندگی است، و متابولیسم را افزایش دهند. کودک روز پر انرژی و حس خوب را آغاز کند.

رنگ های سرد برای اتاق کودک

رنگ‌های خنک تأثیر آرام بخش برذهن و بدن دارند و می‌توانند اتاق کودک را آرام بخش کنند، رنگ سرد شامل طیف های گسترده رنگ آبی هستند تاثیر این رنگ ها به صورت احساس آرامش و کاهش ضربان قلب و سرعت تنفس است.

تاثیر نقاشی اتاق کودک رنگ آبی

رنگ آبی رنگی آرامش بخش و ظریف است، برای بچه هایی که مشکل خواب دارند و مشکلات رفتاری دارند، نقاشی اتاق خواب شان به رنگ آبی مفید است. افراط در استفاده بیش از حد از رنگ آبی پررنگ می‌تواند با افسردگی همراه می‌شود.

نقاشی اتاق کودک به رنگ سبز

سبز رنگی آرامش بخش برگرفته از طبیعت است، سبز آرامش بخش، طراوت بخش و نماد خلاقیت است که بهترین فضا را برای بازی کودکان به ارمغان می‌آورد. 

رنگ سبز تأثیر آرام بخشی بر بدن و ذهن دارد، باعث کاهش اضطراب و افزایش تمرکز می‌شود.

نقاشی اتاق کودک با رنگ بنفش

رنگ بنفش ثبات رنگ آبی و انرژی رنگ قرمز را ترکیب می‌کند والهام بخش احساسات و اندیشه است. 

 نقاشی اتاق خواب کودک به رنگ های روشن بنفش مانند  یاسی، آرامش بیشتری القا می کند باعث کنترل افکار و احساسات خواهد شد. طیف تیره بنفش باعث از بین رفتن آرامش در کودکان میشود.

در کل در رنگ آمیزی اتاق کودک بیشتر از رنگ های روشن و شاد و پرانرژی باید استفاده کرد برای نمونه رنگ سبز روشن یا آبی یخی برای اتاق خواب کودک مناسب می باشد که استرس وترس را کاهش می دهد .

در نقاشی ساختمان ، برای اتاق کودک از رنگ های تیره مانند : آبی پر رنگ ، بنفش ، سبز تیره نباید استفاده کرد چرا که  این رنگ ها حس دلتنگی را برای کودک ایجاد می کند.

ولی اگر از ترکیب این رنگ ها به نحو احسن استفاده شود می تواند محیط را برای نوزاد شما امن و راحت کند .

استفاده از رنگ های گرم برای اتاق کودک ، او را پر انرژی و فعال می کند ولی چون این گونه رنگ ها آرامش بخش نیستند کودک را بد خواب می کند نباید زیاد مورد استفاده قرار بگیرند .

گاهی اوقات انتخاب رنگ برای اتاق کودک علاوه بر دکوراسیون اتاق با توجه به جنسیت او انجام می شود .

بسیاری از والدین از رنگ های گرم و ملایم مانند بنفش یاسی و صورتی برای دختران و رنگ های آبی و سبز برای فرزند پسرشان انتخاب می کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *