نقاشی کنیتکس

نقاشی کنیتکس شکوه و  زیبایی بیشتر محیط

نقاشی کنیتکس

انواع کنیتکس

کنینتکس بر سه نوع :

1- کنیتکس روغنی 2-کنیتکس پلاستیک 3- کنیتکس اکرولیک هر یک از نوع کنیتکس ها بر سه نوع (ریز دانه- متوسط – و دانه درشت) تقسیم میشوند

نقاشی با کنیتکس روغنی :

هم برای نقاشی داخل ساختمان و هم برای بیرون ساختمان از کنیتکس روغنی با قیمت مناسب نقاشی استفاده می کنند. و مهمترین مزیت آن آب گریز بودن آن می باشد.

مهمترین معایب نقاشی با کنیتکس روغنی علاوه بر گرانی بنزین و بوی نا مطبوع و دیرخشک شدن آن اینست چون با بنزین حل و رقیق می شود

تا خشکی کامل با کوچکترین جرقه ای حتی با زدن کلید برق شعله ور و در محیط های سر بسته خسارات جبران ناپذیری را به بار می آورد.

نقاشی با کنیتکس پلاستیک :

انقاشی با کنیتکس روغنی برای داخل ساختمان و جای که در معرض آب نباشد مورد استفاده قرار می گیرد مهمترین مزیت آن عدم وجود بوی نامطبوع و عدم اشتعال و خشک شدن سریع و حل و رقیق شدن با آب می باشد.

مهمترین معایب نقاشی با کنیتکس آب گریز نبودن آن می باشد به این صورت که اگر در معرض آب قرار بگیرد رطوبت آب را در خود جذب نموده و کم کم حالت چسبندگی خود را از دست می دهد.

نقاشی با کنیتکس اکرولیک :

این نوع کنیتکس هم برای داخل و هم برای خارج ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

خواندن مطالب مشابه  کنیتکس روغنی

مهمترین مزیت این نوع کنیتکس آب گریز بودن خشک شدن سریع عدم وجود بوع نامطبوع و عدم اشتعال می باشد.

توجه کنید که کنیتکس را به کمک مخزنهای پمپ باد و قیفهای مخصوص به دیوار یا سقف می پاشند. برای اینکه دانه های کنیتکس به اطراف پخش نشود محل را تا پانزده متری محل کار با مشمع پوشش می دهند.

كنیتكس حلال آب

ترکیبات كنیتكس حلال آب

كنیتكس حلال آب از انواع رزینهای كو پلیمر، اكسید تیتان، الیافهای مصنوعی در گریدهای مختلف، آب، بی كربنات كلسیم در مش های بالا، پرلایت، فرمالین، آمونیاك ضد رویه، ضد قارچ ترکیب شده است.

مشخصات عمومی كنیتكس حلال آب

كنیتكس حلال آب بعنوان نمای داخلی ساختمان جهت حفاظت و زیبایی و بعنوان آخرین پوشش بكار می رود كه به صورت خمیر دانه دار و بوسیله كمپرسور و پیستوله مخصوص بر روی نمای داخلی ساختمان افشانده می شود.

و قادر است سوراخها و تركهایی را كه بر اثر انقباض و انبساط بوجود می آید پركرده و نواقص ساختمان را پنهان كند.

كنیتكس های حلال آب 6 ساعت پس از افشاندن در تماس خشك به نظر می رسد و استحكام نهایی پس از یك هفته حاصل می شود.

كنیتكس حلال آب مانند كنیتكس اصل و اكرولیك بر روی هر چیزی كه ثبات فیزیكی داشته باشد قابل اجرا است.

زیرسازی سطح جهت اجرای کنیتکس

سطح زیر کار باید عاری از هرگونه آلودگی، گرد و غبار، رطوبت و سفیدک باشد. قسمت های پوسته کرده را باید با روش های مکانیکی و یا استفاده از واترجت لایه برداری کرد.

جهت اعمال بر روی سطوح سیمانی و بتونی تازه باید حداقل 20 روز از زمان اجرا گذشته باشد. این محصول به علت دارا بودن دانه بندی نیاز چندانی به زیرسازی ندارد. دور از دسترس اطفال نگهداری شود. در صورت‌ تماس با چشم با آب فراوان شستشو ضرورت دارد.

خواندن مطالب مشابه  کنیتکس اکریلیک آبتیک

در هنگام اسپری از استنشاق گرد رنگ خودداری گردد.‌ وسایل رنگ‌امیزی پس از كار با آب شستشو شود. از یخ‌زدگی رنگ و نگهداری در آن در دمای بالاتر از 40 درجه سانتی‌گراد خودداری شود.

رولکس چیست؟

رنگ رولکس نیز رنگی است با ویژگی های کنیتکس چرا که خود مشتقی از کنیتکس به حساب می آید. رولکس همچون کنیتکس دارای ویژگی‌های مذکور است و تفاوت آن با کنیتکس در ظاهر، لطافت و مراحل اجرای آن می‌باشد.

نقوش در‌همی که به واسته چندین مرحله عملیات در ظاهر این رنگ ایجاد می شود علاوه بر افزایش زیبایی آن بلکه لطافت این رنگ نیز اثر گذار می باشد.

ترکیب استفاده از رنگهای کنیتکس برای سقف و رولکس برای بدنه می تواند جلوه ای زیبا برای هر مکانی ایجاد نماید. رولکس علاوه بر این دارای مزیتی نسبت به کنیتکس می باشد و آن اینکه رولکس مورد اجرا می تواند شامل دو رنگ مختلف باشد.

این ویژگی از اجرای چند مرحله ای رولکس به دست می آید و بدین ترتیب است که می توان یک رنگ به عنوان رنگ زیرین و رنگی دیگر برای نقوش رویه انتخاب نمود

(برای مثال ترکیب رنگی کرم باز برای زیر و سفید برای گلهای رویی) و پس از تمامی این ها لایه چسب مخصوصی که بر روی این رنگ قرار میگرد آن را همچون سرامیک شفاف و چشم نواز می سازد.

کاربرد رولکس

وسعت سطوح قابل اجرا با رولکس مانند کنیتکس زیاد است با این تفاوت که اصولا رولکس برای اجرا بر روی بدنه ها(دیوارها) کاربرد دارد.

چند نمونه از سطوحی که اغلب سفارش اجرای رولکس بر روی آن ها وجود دارد بدنه راه پله ها، بدنه فروشگاه ها و سالن ها هست.

خواندن مطالب مشابه  کاتالوگ کنیتکس زیباترین طرح ها

نکات مهم:

ترکیب مواد این محصول و درجه غلظت آن نکته بسیار مهمی است زیرا تغییرات غیر مجاز در غلظت و ترکیبات سازنده این محصول می توانند نقش مستقیم در تضعیف دوام و کیفیت این رنگ دارد.

حال آنکه متاسفانه ظاهر رنگ غیر استاندارد با رنگ دارای فرمول و غلظت صحیح تقریبا یکسان و تفاوت این دو پس از اجرای کار و گذشت زمان مشخص می شود

و آن موقعی است که صاحب کار علاوه بر ضرر مادی دچار مشکل برای بر طرف سازی عیب های کارش خواهد شد. این عیوب می تواند شامل تغییر رنگ بعضی قسمتهای کار یا پوسته شدن کار و ی… شود.

اصولا این گونه کارها توسط افرادی که مکان مشخصی برای ارائه خدمات خود ندارند اجرا می شود و پیگیری امر برای دریافت خسارت کار بی ثمری است.

بنابراین به تمامی صاحب کاران گرامی توصیه می شود که با تحقیقات و اطمینان نسبت به مجری کار دست به انجام رنگ آمیزی ساختمان و بنای خود با رنگهایی همچون کنیتکس، رولکس و رنگ های پاششی غیر صنعتی دیگر بزنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *