نقاشی ساختمان

  نقاشی ساختمان


 

 

021-22609582

09124576675

021-88258058

طراحی سایت
دوشنبه 29 مرداد 1397.
امروز :

  09124576675نقاشی ساختمان

          02122609582

نقاشی ساختمان با غلطک یا قلمو این شاید سوال خیلی از کاربران باشد. امروزه با پیشرفت صنعت و تولید ابزار مورد نیاز برای هر حرفه ای انتخاب بستگی زیادی به خود مصرف کننده دارد.

 این خود علاوه بر اینکه یک مزیت است باعث سر درگمی هم می شود اینکه هر لحظه محصولات جدیدی پا به عرصه بازار فروش می گذارند . این مسئله به خودی خود مصرف کننده را دچار سردرگمی می کند که کدام محصول را بهتر است خریداری کند. زیرا نه تنها ممکن است محصول با قیمت بالا به شما فروخته شود بلکه ممکن است حتی کاربری مورد انتظار شما را هم نداشته باشد و این زمانی است که ما با اطلاعاتی که سالها به دست آورده ایم به کمک شما می آییم.اگر برای بار اول است که نقاشی ساختمان می خواهید انجام دهید توصیه ما به شما این است که از غلطک استفاده کنید. قبل از هرجیز ملب ما در مورد "برای نقاشی ساختمان غلطک بهتر است یا قلم مو ؟" را مطالعه بفرایید.

نقاشی ساختمان با غلطک یا قلمو این شاید سوال خیلی از کاربران باشد. امروزه با  پیشرفت صنعت و تولید ابزار مورد نیاز برای هر حرفه ای انتخاب بستگی زیادی به خود مصرف کننده دارد.

 

استفاده از غلطک ها باعث می شود کاری یک نواخت و به دور از هرگونه رگه و خط خوردگی داشته باشید. چند سالی است که غلطک های متنوعی وارد عرصه نقاشی ساختمان شده است. این سوال که کدام غلطک مناسب برای کار شماست را میخواهیم پاسخ دهیم. توجه به این نکته که غلطک ها مانند قلموها انعطاف پذیری لازم را برای هرگونه کاری ندارند ابتدایی ترین موضوع است که باید به آن توجه داشت. به طور مثال در بحث نقاشی ستون ها و یا خط کشی مورب برای زیباسازی به دلیل پهنای بیش از اندازه آن نمی توان از غلطکها استفاده کرد.

 با توجه به مراحل نقاشی ساختمان، موارد استفاده و جایی که میخواهیم اینکار روی آن انجام شود به چند دسته تقسیم بندی شان می کنیم:

 مکان هایی که می خواهیم رنگ پلاستیک در آنها بزنیم از غلطکی استفاده می کنیم که ضخامت زیادی داشته باشد زیرا رنگ پلاستیک ضخامت بیشتری از دیگر نوع خود دارست.این نوع رنگ ها بیشتر برای سقف ها استفاده می شود. اما بلعکس برای رنگ روغن از غلطکی که ضخامت کمی داراست استفاده می کنیم.

 

برای نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک ما به غلطکی ما بین این دو نیاز داریم زیرا این نوع رنگ ها بعضی از خاصیت های رنگ روغن و بعضی خواص رنگ پلاستیک را دارا اند.


زیرا این نوع رنگ لطیف تر و به علت وجود تینر و دیگر حلال ها دارای ضخامت کمی است.

برای نقاشی با رنگ اکریلیک ما به غلطکی ما بین این دو نیاز داریم زیرا این نوع رنگ ها بعضی از خاصیت های رنگ روغن و بعضی خواص رنگ پلاستیک را دارا اند. به طوری که مانند رنگ پلاستیک به دلیل غلظت بالایی که داراست با سرعت بالایی خشک می شوند و از طرفی مانند رنگ های روغنی درخشندگی و دوام بالایی دارند.

نوع دیگری از انواع غلطک هست که برای پتینه کاری مورد استفاده قرار می گیرد که شکل های برجسته روی دیوار شما ایجاد می کند که بیشتر در این نوع غلطک ها از رنگ روغن استفاده می کنیم .

هر یک از این غلتکها دارای سایزهای مختلف از 5 تا 30 سانتی متر هستند.

غلتکهای 5 تا 10 سانتی متری مناسب برای استفاده در نقاشی چهارچوب و نرده و سطوح کوچک اند و غلتکهای بزرگ تر برای سطوح وسیع تر کاربرد دارند.

غلطکهای پتینه کاری,طرح دار هستند و در شکل های متنوع در بحث نقاشی ساختمان موجود هستند که با سلیقه خود و نوع کاری که می خواهید انجام دهید انتخاب خود را محدود کنید.که بیشتر این غلطک ها از جنس پلاستیک سخت اند.

چند سالی است که غلطک های متنوعی وارد عرصه ی رنگ امیزی ساختمان  شده است. این سوال که کدام غلطک مناسب برای کار شماست؟