نقاشی ساختمان

  نقاشی ساختمان


 

 

021-22609582

09124576675

021-88258058

طراحی سایت
يكشنبه 31 تير 1397.
امروز :

  09124576675نقاشی ساختمان

          02122609582

نقاشی ساختمان یکی از بهترین راه ها برای تغییر دکوراسیون خانه است. مخصوصا زمانی که دیوارها کثیف و کنده شده باشند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با انواع رنگ های ساختمانی و معایب و مزایای آنها آشنا کنیم.

نقاشی ساختمان یکی از ساده ترین تغییرات یک خانه است.

رنگ پلاستیک:

یکی از رنگ هایی که بیشتر افراد با آن اشنایی دارند رنگ پلاستیک می باشد که در انواع و کیفیت های متفاوت در بازار موجود است. در هنگام استفاده از این رنگ باید به غلظت آن توجه کرد زیرا اگر زیاد غلیظ باشد به خوبی روی دیوار پخش نشده و اثر قلمو را باقی می گذارد و همچنین اگر بیش از حد رقیق شود باید چندین بار عملیات رنگ زدن را انجام دهید.

 

مزایا:

از مزایای رنگ پلاستیک می توان به مخلوط شدن آن با آب اشاره کرد که باعث می شود مانند رنگ های روغنی که باید با حلال های نفتی مخلوط شوند بوی زننده ای نداشته باشد. این رنگ به سرعت خشک شده و نوع درجه یک آن قابل شستشو می باشد. از این رنگ بیشتر در مواقعی استفاده می شود که بخواهید ایراد های دیوار را بپوشانید

معایب:

یکی از معایب مهم این رنگ این است که زود کثیف می شود. آب را به خود جذب کرده و قابل شستشو نمی باشد. و یکی دیگر از مشکلات آن عدم استفاده آن بر روی درب و پنجره های آهنی می باشد.

رنگ روغنی:

یکی دیگر از پر کاربرد ترین رنگ ها رنگ روغنی است که بیشترین استفاده آن بر روی آهن الات از جمله درب و پنجره است. از این رنگ به عنوان عایق و زد زنگ بر روی فلزات استفاده می شود. رنگ های روغنی به سه دسته براق، مات و نیمه مات تقسیم می شوند که به بررسی هر کدام می پردازیم.

رنگ روغنی براق:

رنگ روغن براق بیشتر برای درب و پنجره ها استفاده می شود و به علت براق بودن آن نمای خوبی به در و پنجره می دهد و ماندگاری و مقاومت بالایی دارد. از معیب آن می توان به نشان دادن ایرادهای دیوار اشاره کرد.

رنگ روغنی مات:

این رنگ به علت براق نبودن ایراد های گچ کاری را نشان نمی دهد ولی بوی زننده تری نسبت به نوع براق آن دارد. از دیگر معایب آن این است که قابل شستشو نمی باشد و جای کثیفی روی دیوار باقی می ماند.