نقاشی ساختمان

  نقاشی ساختمان


 

 

021-22609582

09124576675

021-88258058

طراحی سایت
يكشنبه 31 تير 1397.
امروز :

  09124576675نقاشی ساختمان

          02122609582

دلایل مختلفی برای پوسته شدن رنگ در نقاشی ساختمان وجود دارد که از جمله آن می توان به خیس بودن سطح مورد نظر و نوع زیر سازی نادرست آن سطح و ... اشاره کرد .

 

دلایل پوسته شدن رنگ در نقاشی ساختمان

 

زیرسازی

زیر سازی شامل اعمالی است که پیمانکار باید انجام دهد تا سطح مورد نظر آماده ی رنگ آمیزی شود مانند اعمال یک دست پرایمر به آن قسمت و اطمینان از اینکه سطح کاملا خشک شود و سپس شروع به نقاشی کند. این کار باعث می شود چسبندگی سطح بالا رود و دچار پوسته شدن نشود .


انتخاب رنگ مناسب

استفاده از رنگ مناسب در نقاشی ساختمان از دیگر عوامل مهم در جلوگیری از پوسته شدن رنگ می باشد . انتخاب رنگ باید متناسب با منطقه مورد نظر باشد تا بتواند مدت زمان بیشتری دوام بیاورد و پوسته نشود . مثلا رنگ های پلاستیک در مناطق خشک بیشتر از مناطق مرطوب دوام می آورد و دیر تر پوسته می شوند .
رنگ های بلکا از رنگ هایی است که باید زیر سازی مناسب برای آن انجام شود در غیر این صورت به صورت ورقه از سطح جدا می شود . از جمله نکاتی که در استفاده ار این رنگ ها در نقاشی ساختمان باید توجه کرد این است که رنگ بلکا روی رنگ روغنی و پلاستیکی کار نشود .

 

دلایل پوسته شدن رنگ در نقاشی ساختمان


شرایط آب و هوایی

برای جلوگیری از پوسته شدن رنگ اولین کار این است که از خشک بودن سطح و گچ و زیر سازی آن اطمینان حاصل کرد که این اتفاق در مناطق مرطوب به طور کامل انجام نمی شود پس باید تا حد امکان خشک کردن را انجام داد و همچنین از رنگ های مناسب برای مناطق مرطوب استفاده کرد . برای این منظور رنگ های حلال با آب ( اکریلیک ) بهترین گزینه می باشند که پس از خشک شدن گچ و سیمان سطح تا حد ممکن ، اعمال آستر پرایمر روی آن ، همچنین بتونه کناف یا مخصوص و سپس رنگ آمیزی اصلی با رنگ مورد نظر انجام می شود .
نوسانات دمایی نیز از دیگر عوامل پوسته شدن رنگ در نقاشی ساختمان می باشد که این نوسانات باعث انقباض و انبساط رنگ شده و ترک می خورد .

 

دلایل پوسته شدن رنگ در نقاشی ساختمان