نقاشی ساختمان

  نقاشی ساختمان


 

 

021-22609582

09124576675

021-88258058

طراحی سایت
يكشنبه 31 تير 1397.
امروز :

  09124576675نقاشی ساختمان

          02122609582

نزدیک به یک دهه است که نقاشی ساختمان با غلطک یا همان رول در ایران فراگیر شده است . در ابتدا که که غلطک وارد بازار شد و نقاشان برای نقاشی ساختمان از آن استفاده می کردند مراحل کار به این صورت بود که ابتدا رنگ را بر روی سطح مورد نظر با استفاده از قلم مو پخش می کردند و سپس با غلطک بر روی آن می کشیدند که در اصطلاح نقاشی به این عمل پرداخت دادن می گویند یعنی پخش رنگ به صورت یکنواخت در سطح مورد نظر رنگ آمیزی .

نقاشی ساختمان با غلطک


چند سالی به همین روش در نقاشی ساختمان از غلطک استفاده شد تا زمانی که رنگ جدیدی به نام رنگ اکریلیک یا همان روغنی بدون بو که رنگی قابل شستشو بود و کیفیت آن با رنگ روغنی برابری می کرد به بازار آمد . ابزار استاندارد این رنگ برای نقاشی ساختمان غلطک بود . به همین دلیل هم زمان با ورود این رنگ به بازار انواع غلطک و لوازم جانبی آن نیز مانند : دسته غلطک ، ظرف مخصوص رنگ ( که به آن سینی می گویند ) و ... به بازار آمد که استفاده از غلطک را در نقاشی ساختمان راحت تر و موثر تر کرد .
استفاده از غلطک در نقاشی ساختمان نسبت به قلم مو هم سرعت کار و هم کیفیت کار را بالا می برد . البته استفاده از آن محدودیت هایی نیز دارد که باعث شده است هم چنان از قلم مو در نقاشی ساختمان و در کنار غلطک مورد استفاده قرار بگیرد . این محدودیت ها شامل رنگ آمیزی انواع گچ بری ها ، چهارچوب ها ، پنجره ها و ... می باشد که غلطک در رنگ آمیزی آن ها کارایی ندارد .

نقاشی ساختمان با غلطک
در حال حاظر برای رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان انواع غلطک ها برای انواع رنگ ها و در سایز ها و در طرح های مختلف وجود دارد . با استفاده از غلطک های طرح دار می توان به دیوار ها نقش های زیبایی داد .