نقاشی ساختمان

  نقاشی ساختمان


 

 

021-22609582

09124576675

021-88258058

طراحی سایت
يكشنبه 31 تير 1397.
امروز :

  09124576675نقاشی ساختمان

          02122609582

تاثیر رنگ ها درنقاشی ساختمان و فضاهای مختلف بسیار زیاد است . امروزه برای جلوه دادن به فضاها از رنگ آمیزی با رنگ های مختلف و متناسب با فضای مورد نظر استفاده می کنند و در نقاشی ساختمان برای دیوارها از طیف رنگ های سفید یکدست کمتر مورد استفاده قرار می گیرد . طراحان دکوراسیون با بررسی رنگ ها و اثر آن ها بر انسان رنگ های مناسب برای هر مکان را ارزیابی کرده اند . رنگ های گرم مانند زرد و قرمز و نارنجی فضا را زنده کرده و همچنین اشتها را تحریک می کند و برای فضاهایی مانند سالن غذاخوری استفاده می شود. رنگ های سرد مانند سبز و آبی آرامش دهنده است و برای اتاق خواب ها ، بیمارستان ها و.. مناسب است . رنگ های خنثی مانند سفید ، خاکستری ، قهوه ای روشن و ... به فضا عمق بخشیده و حالت تعادل ایجاد می کند .

نقاشی ساختمان


رنگ های روشن باعث بازتر و بلند تر دیده شدن سقف ها و دیوارها می شود اما رنگ های تیره سقف و دیوارها را پایین تر و جلوتر نشان می دهد . با استفاده از رنگ ها می توان در فضاهای کوچک خطای دید به وجود آورد و آن را بزرگتر نشان داد .

رنگ مناسب برای ادارات
طی بررسی های انجام شده رنگ ها در میزان عملکرد افراد در هنگام کار تاثیر به سزایی می گذارد . به طور مثال رنگ های زرد و آبی میزان خلاقیت افراد را بالا می برد حتی بیشتر از رنگ های گرمی مانند قرمز و نارنجی .
رنگ اتاق کار را متناسب با روحیه و علاقه خود انتخاب کنید اما به این نکته توجه کنید که رنگ های تیره باعث کوچک دیده شدن اتاق می شود در صورتی که رنگ های روشن بازتر نشان می دهد و خلاقیت شما را بالا می برد .

نقاشی ساختمان

رنگ مناسب مطب دکتر
اتاق انتظار مطب دکتر مکانی بر استرس و تنش است . با رنگ آمیزی مناسب این محل می توان آرامش را تا حد زیادی برای بیماران به وجود آورد . برای رنگ آمیزی این مکان باید ابتدا به نوع خدماتی که ارائه می شود توجه کرد مثلا دکتر اطفال بهتر است در مطب خود از رنگ های صورتی و یا آبی و ... و با طرح های کودکانه به همراه وسایل بازی استفاده کند تا ترس کودک از مراجعه به دکتر بریزد .
طی تحقیقات انجام شده رنگ های آبی روشن و سبز روشن باعث آرامش بیمار شده و بسیار مناسب برای این مکان می باشد اما برعکس رنگ آبی تیره مکانی پر تنش را به وجود می آورد .

نقاشی ساختمان

رنگ مناسب آشپزخانه
در انتخاب رنگ آشپزخانه عوامل بسیاری موثر است که از جمله آن می توان به کابینت ها ، رنگ خانه ، اندازه آشپزخانه و... اشاره کرد . از هر رنگی می توان استفاده کرد اما باید توجه کرد که هر رنگ چه تاثیری در محیط می گذارد که به طور مختصر بیان کردیم .

نقاشی ساختمان

رنگ مناسب اتاق خواب
اتاق خواب مکان استراحت بوده و باید طوری طراحی و رنگ آمیزی شود که بیشتر از سایر مکان ها آرامش دهنده باشد و همچنین متناسب با سلیقه و روحیه ی شما باشد .
در ابتدا برای رنگ آمیزی باید به نور اتاق توجه کرد . در اتاق هایی که نور کافی ندارند هرگز از رنگ های تیره استفاده نکنید زیرا باعث گرفتگی اتاق و تاثیر بد در روحیه فرد می شود . با استفاده از رنگ های روشن و آرامش بخش می توان فضایی بسیار مناسب و رمانتیک برای اتاق خواب به وجود آورد .

نقاشی ساختمان