نقاشی ساختمان

  نقاشی ساختمان


 

 

021-22609582

09124576675

021-88258058

طراحی سایت
دوشنبه 29 مرداد 1397.
امروز :

  09124576675نقاشی ساختمان

          02122609582

نقاشی ساختماننقاشی ساختمان در ایران از زمانی که شهر های نوین به وجود آمده  رواج یافت . ابتدا درباریان و شاهان ، کاخ ها و خانه های خود را می توانستند رنگ کنند،زیرا رنگ های مورد استفاده در ایران تولید نمی شدند ،به همین دلیل هزینه ی نقاشی ساختمان ها بسیار بالا و هزینه بر بوده و در توان کسی نبود تا خانه ی خود را رنگ آمیزی کند.اما با ساخت  کار خانه های تولید رنگ در ایران ،اکثرا همه ی اقشار مردم ایران ،در حد وتوانشان بود تا کار رنگ آمیزی ساختمان را به دست نقاش ساختمان بسپارند .نقاشی های ساختمان به مانند صد ها شغل دیگر در دنیا فرق های زیادی باهم داشته اند .یک نقاش ساختمان در صورتی چهره ی برتر را دارد که در کارش مهارت و کاردانی به خرج دهد ،مشتری برای ما طرح ورنگ دیوار را ارائه می دهد ،اینجاست  که  نقاش ساختمان ابتکار  و مهارت خود را به کار می گیرد و پیشنهاد های خود را در مورد  ترکیب رنگ های مختلف به  آن ها می دهد.زیرا یکی از مهمترین ویژگی های یک نقاش حرفه ای ابتکار و مهارتش در شناسایی و ترکیب رنگ هاست .مشتری براساس تصورات ذهنی  خود رنگ خانه را انتخاب می کند ولی چون درنقاشی ساختمان باید به تر کیب رنگ ها و فضای ساختمان ومقدار نور در محیط خانه اهمیت ویژه ای داده شود باید نقاش ساختمان اینگونه موارد را به مشتری باز گو نماید تا در آخر کارش به مشکل برنخورند.

خصوصیات یک نقاش ساختمان خوب

مهارت ،به روز بودن ، تسلط کامل به ترکیب بندی رنگ ها ،صداقت در کار ،ابتکار ومهارت ،به روز بودن ،تمیز کاری ،استفاده از ابزار کار خوب و رضایت کامل مشتری از خصوصیات نقاشان ساختمان است.

 

نقاش ساختمان کیست ؟

نقاش ساختمان کسی است که دیوار های درونی و در برخی از موارد ، دیوارهای بیرونی ساختمان ها را رنگ آمیزی می کند. نقاش ساختمان در اصطلاح انگلیسی HOUSE PAINTERمی باشد. که کار نقاشی  ساختمان برا برعهده میگیرند .کار نقاشی ساختمان این گونه میباشد که اگر نقاش ساختمان به کار عملی و فنی  علاقه دارد، میتواند یک هنرمند خبره در شغلش باشد و این شغل را ادامه دهد . یک هنرمند خوب می داند که از چه روش هایی برای نقاشی ساختمان  استفاده کند تا کارش بهترین کار شود .نقاش باید نقاشی ساختمان را بادقت و ظرافت انجام دهد تا هم کار خود رابه به خوبی انجام دهد وهم رضایت مشتری را به دست بیاورد .نقاشان ساختمان برادران وجدانی آماده ی ارائه ی خدمت به شماست،علاوه بر کار نقاشی ساختمان کار کاغذ دیواری خانه را انجام می دهند ،هر نوع کاغذ دیواری که مورد علاقه ی مشتری باشد. در نقاشی ساختمان از رنگ های مختلفی برای پوشش دادن سطوحی مانند دیوار های داخلی (و بیرونی ) ، سقف ها ، درب ها ، پنجره های ساختمان استفاده می شود ،نقاش ساختمان باید در کار خود دقت داشته باشد و همچنین باید به جزئیات توجه کند و از ارتفاع و بلندی نترسد . نقاشی ساختمان یک کار کاملا هنرمندانه است که محیط خانه جلوه ی روح بخش هنری می دهد و محیط ساختمان را برای ساکنین آن دلچسب ودلنواز می کند . زیرا دیوار خانه به اصطلاح قدیمی انگار زنده است و می شنود .در نقاشی ساختمان باید دیوار ها به بهترین شکل ممکن نقاشی شوند.

وظایف نقاش ساختمان در نقاشی ساختمان

نقاش ساختمان در کار خود از رنگ ، روغن ، و تینر و سایر موادی که برای نقاشی ساختمان نیار است ، استفاده می کند .وظایف اصلی او در نقاشی ساختمان عبارت اند از :
-سطوحی که قرار است رنگ امیزی شود را اندازه گیری می کند تا از تخمین میزان رنگ و وسایل مورد نیازش آگاه شود
-کندن رنگ با پوشش قدیمی سطوح
-بر طرف کردن سوراخ ها و ترک های خانه و صاف کردن سطوح با کمک گچ کاری و بتونه کاری
- زدن رنگ آستری قبل از نقاشی ساختمان  
- ترکیب بندی رنگ های مختلف با یکدیگر تا نهایت رسیدن به رنگ مورد نظر
-ودر آخر رنگ زدن

ابزار کار نقاشی ساختمان

1.سنباده

سنباده از ابزار کار نقاشی ساختمان هست که ورقه ای از جنس کاغذ، مقوا، یا پارچه است . که از ترکیب اکسید آلو منیوم یا کروندوم تشکیل شده ، جسمی بسیار سخت است وذرات ریز آن تقریبا هر فلزی را می خراشد. مواد سخت مختلفی همچون ذرات سنگ لعل ، ذرات سیلیسیم ، سنگ چخماق ، اکسید آلومینیوم  و کوارتز استفاده شده . دانه های سخت ساینده بر روی آن به وسیله ی چسب مخصوص نصب شده است و برای ساییدن چوب و کچ و فلزت کاربرد دارد، چون نقاش ساختمان نیاز دارد تا سطوح خشن و ناصاف نباشد در ابتدای کار از سنباده استفاده می کند تا آن ها را برای چسب زدن و رنگ کاری آماده کند.سنباده ها انواع مختلفی دارند عبارتنداز : سنباده ی کاغذی ، سنباده ی  آهنی ،سنبادهی پوستاب ، ته پوست .سنبادهی کاغذی بیشترین کاربرد را درنقاشی ساختمان دارد وبرای تمیز کردن زیر کار سطوح گچی استفاده می شود ولی  کاربردی هم  در صاف کردن کارهای چوبی دارد .این سنباده ی کرم رنگ اغلب به دلیل سستی بسیار پس از مدتی دانه های ساینده ی خود را از دست می دهد .سنباده را باید قبل از هرکاری،نقاش ساختمان برای محلی که قرار است رنگ کاری  کند مورد استفاده  قرار دهد.

2.برس رنگ زنی در نقاشی ساختمان

نقاش ساختمان ،برای  استفاده از برس رنگ زنی در ریختن رنگ به شکلی عمل می کند که غلتک مخصوص تا نیمه داخل رنگ قرار میگیرد وبا قراردادن و چرخاندن برس مخصوص بر روی غلتک ، آن را به اندازه ی کافی آغشته به رنگ کرده وشروع به رنگ زدن دیوار می کند .نقاش ساختمانی با برس رنگ زنی ساختمان میتواند به راحتی گوشه ی دیوار ها ،سقف ،کنار دستگیره های در و پریزهای برق و..را به خوبی وبدون ریختن رنگ به قسمت های دیگر رنگ بزند.

3.قلم مو

یکی از ابزرا های نقاشی یا رنگرزی است .وسیله ایست برای بکار بردن رنگ در نقاشی ساختمان و ایجاد بافت .قلم موهای مختلف برای تکنیک ها و مواد و مصالح مختلف به کار می روند قلم موها از موی جانوران یا الیاف مصنوعی پلاستیکی ساخته شده اند .واز نظر کاربرد به دونوع رنگ روغن و آب رنگ تقسیم میشوند .قلم موهایی که از موی دم سمور درست میشوند ،کیفیت بالایی دارند و حالت فنری و انعطاف پذیری خوبی  دارند ونوک تیز این قلم موها برای نقاشی آبرنگ و رنگ روغن مناسب هست .قلم موهای زبر ، معمولا از پوست خوک ساخته میشوند وبرای نقاش رنگ روغن کار برد دارد .نکته ی مهمی که در استفاده از قلم مو مورد توجه نقاشان ساختمان است  ترکیب کردن  رنگ ها واستفاده از رنگ های مناسب برای زمینه است .قلم موها را ازچند نظر میتوان بررسی کرد:از نظر طرز قرار گیری الیاف به گونه های :بادبزنی ،تخت ،و گرد از هم تفکیک کرد.از پرمصرف ترین قلم موهای  مورد استفاده در سبک رنگ روغن قلم موهای 4 ، 8 ، 12 هستند.از نکات مهم در استفاده از قلم مو توجه به ترکیب کردن رنگ ها و استفاده از رنگ های مناسب برای زمینه است وقتی نقاش ساختمانی به قلم مو جهت می دهد باعث حجیم شدن تصویر میشود و آن را از مسطح بودن در می آورد .برا ی رنگ آمیزی سطوح مختلف ،قلم موهای متنوع و گوناگونی به لحاظ اندازه ، ضخامت ، فرم ، جنس موهای آن ها بستگی دارد. انتخاب نوع قلم مو ومناسب ترین آن به نوع رنگی که نقاش ساختمان تهیه کرده وهمچنین میزان وسعت سطح بستگی دارد.

4.غلتک

غلتک ابزار دیگری برای نقاشی ساختمان است که در اندازه ها و جنس های مختلف تولید می شود .غلتک یک استوانه  پوشش دار و یک  دسته ی پیچ  و خم دار که به  هم وصل شده اند .برای آغشته کردن سطح پوشش غلتک سینی مخصوصی در نظر گرفته شده است .این سینی دارای انتهایی کاسه مانند و گود برای نگه داشتن رنگ بوده وابتدای سطح آن برجستگی های کنگره ای پوشش یافته ، که نقش خارج کردن رنگ های اضافی از غلتک رابر عهده دارد .از جمله مهمترین مزیت های غلتک که به کار  نقاشی ساختمان کمک میکند کاربرد آسان آن و عدم نیاز به مهارت خاص نقاشی حرفه ای است .و سرعت عمل غلتک نسبت به قلم مو خیلی بالاست و نتیجه ی یکنواختری را حاصل می کند.